לדף הבית


מגדלים באוויר


מגדלים באוויר

פתיחה: 29.3.2012

תערוכה קבוצתית של אמנים חברי עמותת "אמנים יוצרים בישראל - אמנויות" העוסקת בנושא המגדלים, הן מההיבט המוחשי והוויזואלי של צורתם המוארכת והן מהיבט מטאפורי כסמל לעלייה ולהצלחה. כבר מימי קדם בנה האדם מגדלים, מתוך כמיהה אנושית להתרומם מעל פני הקרקע, לנסות להשתחרר מן האדמה ומכוח הכובד שלה, לנסוק לגובה ולהגיע לשמים. צורתם הדומה לגופו המוארך של האדם, מנסה לעלות כלפי מעלה, לשאוף לרוחניות עליונה ולהגיע לגבהים, שהם מעבר ליכולותיו הפיזיות של הגוף, חרף הסיכון ואף הכישלון הכרוכים בכך. מאז כישלונו של מגדל בבל בניסיונו להגיע לשמים, משמש המגדל גם כסמל לאי הצלחה ולמגבלות האדם. הוא מייצג הן של הדחף האנושי להתרומם אל על ולחרוג ממגבלות גשמיות, והן את הסיכון שבשבירת קו הרקיע הרציף. סמל הן של התרוממות והן של נפילה בעת ובעונה אחת. התערוכה "מגדלים באוויר" מסיטה את המבט המקובל מן המגדל כסמל לכוח ולעוצמה, ומבקשת לחשוף את הצדדים הארעיים והשבירים שבו, ולהשתמש בו כמטאפורה לשאיפות ולחלומות, הגם שלעתים רבות אין הם מתגשמים.

העבודות, בדו-ממד ובתלת-ממד, מציגות מגוון עשיר של טכניקות וחומרים. החל מציור והדפס, דרך עבודות קרמיקה וזכוכית, עבודות בד וריקמה ועד לפיסול ואסמבלאז’ מחומרים מצויים יותר או פחות.

אוצרת נורית זילברברג

האמנים המשתתפים בתערוכה:

בתיה איכנהולץ, שרה בורשטין, טלי בלומנאו, מרגלית בסן, צילה גולדשטיין, אסנת גפן, מירה וינשטין, רות וינשטין-פאפוריש, עמי ליבוביץ, שושנה פרידריך, דניה צ’למינסקי-לשם, איווה רות קמחי, דילבר קמחי, רחל רוזנפלד, צבי רייכוורגר, בילי שטראוס-סלומון, דפנה שרתיאל 

התערוכה מלווה בקטלוג

 

 

 

 

 פתיחה: 29/03/2012

נעילה: 05/12/2012

מקום התערוכה: בית בנימיני

תגובות
הוספת תגובה

מאגר האתר: 11,240 אמנים. 6,834 תערוכות. 911 מקומות תצוגה. 278 מאמרים. 53,305 תצלומים.