לדף הבית


אני, עצמי, שלי

תערוכת הדפסים קבוצתית

אני, עצמי, שלי

תערוכת הדפסים קבוצתית

 

"אני, עצמי, שלי"  מתוך שירם הידוע של להקת הביטלס - I, Me, Mine   הינה תערוכת הדפסים של אמני הדפס מסדנאות שונות ברחבי הארץ, העשויים במגוון טכניקות אמנותיות.

התערוכה מסיטה את מבטו של האמן פנימה, לתוכו, ומתמקדת באני שלו, בעצמי המאפיין אותו ובמה שהוא שלו כחלק בלתי נפרד ממנו ומאישיותו.

המבט פנימה מניב שתי תוצאות מנוגדות. מצד אחד אני חשוף וגלוי, מישיר מבט מול הצופה ומתאר את עצמו באומץ. לעיתים האני מתואר מקרוב, לעיתים מרחוק יותר ולעיתים נראה רק מרקמו של הגוף. מצד שני מופיע אני מעורפל ומשובש, כמעט מחוק, המעיד על תחושות של פגיעות ובלבול. דמות החסומה בתוך עצמה, צופה בעולם מבעד למסך בלתי עביר. פן נוסף הוא האני המתבגר, עם הכאבים שלו והגיל המתקדם, הממקדים את המבט בבלתי נמנע, בניסיון להלחם בזמן החולף אך גם בקבלה, האטה והשלמה.

זיכרונות וגעגועים הם חלק בלתי נפרד מהעצמי, ומעצבים אותו. נופי ילדות הנשארים חקוקים בנפש לעד, געגועים לאנשים שכבר אינם, ואהבה לבעלי-חיים שתכונותיהם עוברות האנשה כדי לתאר דרכם מצבים קיומיים של האדם.

עיסוק במה שהוא "שלי" הוא חלק משמירה על הזהות האישית. טביעת האצבע שלי כחלק מזהותי, צעד שלי שבונה את דרכי, או הכסא הריק שלי וחיפוש מקומי עליו. התמודדות שלי מול החברה, פחד מפני הליכה לאיבוד בהמון ורצון להיות שונה ולמצוא דרך ייחודית, ובכך לבטא את האני והעצמי שלי.

 

נורית זילברברג, אוצרת

 

האמניות המשתתפות בתערוכה:

שרה בורנשטין, טליה גלין-גלר, מיכל ויזר, חיה ויסהוז, חוה זילברשטיין, דפנה ספקטור, איילת עמית, לידיה רוזנסקי, תמר רול, חגית שחל, דרורה שנברג, דפנה שרתיאלפתיחה: 24/11/2011

נעילה: 17/12/2011

מקום התערוכה: בית האמנים ע"ש זריצקי תל אביב

תגובות
הוספת תגובה

מאגר האתר: 11,240 אמנים. 6,834 תערוכות. 911 מקומות תצוגה. 278 מאמרים. 53,305 תצלומים.