לדף הבית


שלומית הבר-שיים - תערוכת ציורי שמן


החומרים עצמם  - חומרי הצבע והמכשירים שבידי - מפעילים ומגרים את מלאכת הציור. הם אמצעי ההבעה לציורים שלי. בעזרת הצבע אני יוצרת מתח וניגודים, מהצורב והבוטה עד לשקוף והשלו.
אני נוטה להשתמש בגוונים שונים של אותו צבע, בעוצמות שונות, אתן אני בונה שכבות על פני הבד - אטומות ושטוחות או דלילות וזורמות.
אני מורחת, בונה, מגרדת ורושמת בפחם, בגרפיט ובצבע. הקווים ברישום זורמים לנקודת פוקוס או בונים את השלד ויוצרים מבנה פיגומים לצבעוניות התמונה.
ציורי השמן -  וחופש היצירה בביצועם -  הושפעו מעבודתי בהדפסים, בטכניקות שונות ומורכבות, שפיתחתי לעצמי.
שלומית הבר-שייםבין יופי לאופל


שלומית הבר-שיים צירת בכל נשמתה. הציור ניכס אותה ולא היא את הציור. זה מצב אולטימטיבי של אמן שאין לו מפלט מהאמנות שהוא עושה.

שלומית, שיש לה מחסן עמוס בתרבות בינלאומית עשירה באמנות ובמוזיקה, אין לה צורך להפגין באוצרותיה. הציור שלה מסגיר אותם באיכות המופלאה שלו, בקומפוזיציה, בצבעוניות וברגישות הרישום.

שלומית מצירת את מה שהיא רואה – כלומר את מה שהיא רואה בפנים בעזרת גירוי מבחוץ.

היא אומרת: "כשאנו עומדים בים מול גל המתקרב אל החוף, הבחירה בידינו לצוף עליו או לשבור לתוכו". יופי הגל מבחוץ, ואופל האתגר לקפוץ לתוכו.

הציורים הם ציורי נוף. הנוף הנראה גורם לנוף הפנימי להתמודד אתו, להיאבק ולהיחשף בעזרתו.

שלומית עובדת בסגנון המשלב ציור ורישום. אפשר לעקוב אחרי השפה האישית שלה בתערוכה הזאת. בציורי השדות החרושים המוקדמים יש חלוקה ברורה – קו המבדיל בין השמים והארץ  וקו אמצעי שמושך את התלמים החרושים אליו, הנמתחים בתוקף ובכוח לנקודה מרכזית רחוקה באופק. השמים למעלה משלימים את הציור בפס צר.

קומפוזיציה זו, שמלווה הרבה ציורים, הופכת לסמויה בציורים מאוחרים יותר, ועכשיו המערבולת הסוערת מנצחת.

המתח הדרמתי בציורים של שלומית, הנוצר על ידי המאבק התמידי בין הצבעוניות היפה וסערת הביטוי במכות המכחול המתיז צבע כמעט בפראות, גורם התרגשות ונוסך קסם.

תמרה ריקמן
אוצרת התערוכה


פתיחה: 26/02/2010

נעילה: 22/03/2010

מקום התערוכה: הבית האדום גלריה לאמנות

תגובות
הוספת תגובה

מאגר האתר: 11,240 אמנים. 6,834 תערוכות. 911 מקומות תצוגה. 278 מאמרים. 53,305 תצלומים.